לינה, תחבורה וכלכלה

השנה זכתה אילת בפרס החינוך היישובי היוקרתי כאחת מחמש ערים בארץ ובפרס דגל היופי. העיר אילת מציעה שפע תרבותי ואיכות חיים והיא מ..

עבודה מועדפת באילת

המדינה נותנת לכם כסף – לא תיקחו?
 
כולנו ידועים שבימים אלו של צמצומים וקיצוצים חשוב לנצל כל שקל שאפשר להשיג. ומה עם 9,550 שקל?
כן, אתם לא מתבלבלים. כל חייל משוחרר משירות חובה זכאי למענק חד פעמי של 9,550 שקל, בתנאי שעבד במשך חצי שנה לפחות בעבודה מועדפת. המענק משולם גם למסיימי שירות לאומי שהשלימו 24 חודשי שירות, ובמקרים מסויימים גם לבנות שירות לאומי ששירתו תקופה קצרה יותר והשתחררו לצורך נישואים, ובתנאי ששירתו שישה חודשים לפחות והתחתנו מיד עם הפסקת השירות.
 
מהי עבודה מועדפת? טוב ששאלתם. עבודה מועדפת המזכה במענק היא עבודה באחד מהתחומים הבאים, מלבד עבודה פקידותית בכל אחד מהם: עבודה בבתי מלון, במפעלי תעשייה ובתי מלאכה, באתרי בניה, בתחנות דלק, באתרי גידול חקלאיים ובתי אריזה ובטיפול באנשים עם מוגבלויות.
 
כדי לזכות במענק הנחשק, קיימת דרישה לחצי שנה עד שנה של עבודה במשרה מלאה באחד מהענפים המזכים במענק. הכלל אומר כי עליכם להשלים 150 ימי עבודה בעבודות שהוכרו כעבודה נדרשת, במשך תקופה של מינימום שישה חודשים ומקסימום  12 חודשים, וכל זאת במהלך שנתיים מיום השחרור משירות חובה.
 
קיימים מקרים בהם ניתן לקבל מענק חלקי גם אם עבדתם בעבודה נדרשת פחות משישה חודשים. המקרה הראשון הוא במידה ואתם בעלי מקצוע אזרחי מוכר ע"י משרד העבודה והרווחה ועבדתם בעבודה מועדפת שאינה במקצוע המוכר.
המקרה השני המאפשר מענק חלקי הוא במידה ואתם עובדים בעבודה מועדפת במרחק הגדול מ-60 ק"מ ממקום מגוריכם הרשום בתעודת הזהות, והמעסיק לא מספק לינה ללא תשלום לעובדים ואינו דואג להסעה יומית למקום העבודה.
 
ואיך מקבלים את הכסף? זה ממש לא מסובך. אחרי שסיימתם את ששת חודשי העבודה שלכם בעבודה מועדפת, תדרשו למלא טופס ייעודי ולצרף אליו את המסמכים הבאים:
 
-    צילום תעודת שחרור מצה"ל או כל מסמך שמעיד על סיום השירות. לבנות בשירות לאומי, יש להגיש אישור מהגורמים המורשים לכך.
-    אישור המעסיק/ים על סוג העבודה, מקום העובדה, תקופה העבודה תוך פירוט מס' ימי העבודה בכל חודש.
-     אם התחלתם לעבוד בעבודה מועדפת בשנה השנייה שלאחר השחרור, תתבקשו להגיש צילומים של תלושי השכר בכל עבודה שעבדתם בשנה וחצי שקדמו לעבודתכם בעבודה מועדפת.
 
אז למה אתם מחכים? לא כל יום מחכים לכם אלפי שקלים שרק תבואו ותיקחו אותם. בעיקר לא אם זה כולל גם חצי שנה של חיים מטורפים באילת...