לינה, תחבורה וכלכלה

השנה זכתה אילת בפרס החינוך היישובי היוקרתי כאחת מחמש ערים בארץ ובפרס דגל היופי. העיר אילת מציעה שפע תרבותי ואיכות חיים והיא מ..

תנאים והטבות

תנאים והטבות
 
עובדים בענף המלונאות זכאים לתנאים ברורים ולהטבות שונות. ריכזנו בפניכם את כל התנאים והטבות להן אתם זכאים, בכדי שתדעו מה מגיע לכם ושתוכלו לנצל את ההטבות השונות.
 
כרטיס נסיעה – עובדי המלונות זכאים לקבל מדי חודש כרטיס חופשי חודשי באילת, המעניק נסיעה חינם בקווי האוטובוס השונים ברחבי העיר. כדאי לדעת  שכל קווי האוטובוס באילת עוברים בתחנות  אחת לשעה (בזמנים קבועים הלוך וחזור).  
בענפים אחרים,  מקבלים העובדים  החזר על נסיעות או איסוף במונית הלוך וחזור למקום העבודה.
 
ארוחות – בתחום המלונאות העובד זכאי לארוחות בחדר האוכל של העובדים  בהתאם למשמרת העבודה. למעוניינים - רוב בתי המלון מאפשרים להגיע לחדר האוכל  לשלוש ארוחות ביום, גם לא במשמרת הארוחות, בעלות סמלית ביותר של 1.5-1.8 שקלים לארוחה או בעלות חודשית 81-110 שקלים.
 
דיור מסובסד -  אחד מהצ'ופרים הגדולים של עבודה באילת -  דיור מסובסד בעלות כוללת של 1050 - 900 שקלים לחודש ! לרוב הדיור נמצא במתחמי דיור מאורגנים וכולל  צוות ניהול ואחזקה. בחלק ממתחמי הדיור קיימת גם בריכה לרווחת הדיירים. ועובדים מתמידים מקבלים ברוב המקרים סבסוד נוסף לאחר חצי שנת עבודה עבור עלות הדיור.
 
הפסקות – העובד זכאי להפסקה של חצי שעה לאחר כל 4 שעות עבודה , ההפסקות הן חובה ועל העובד לדרוש אותן . חשוב לציין כי ההפסקות הן ע"ח העובד ולכן הן לא מחושבות לשכר .
 
כדאי לדעת - לאחר 3 חודשים מהתחלת העבודה בבית המלון או בכל בית עסק באילת, העובד נחשב כ"תושב אילת" וזכאי לשנות את כתובתו במשרד הפנים. קיימות הטבות רבות לתושב אילת, בין השאר הנחות גדולות בטיסות, הנחות במסעדות ובבתי עסק רבים בעיר. (חלק מהמסעדות ומקומות הבילוי מענקים הנחות גם בהצגת תעודת/ כרטיס עובד של בתי המלון ) .
 
שעות - על רוב העבודה מתנהלת במשמרות, כולל ימי שישי, שבת וחגים.  משמרת אורכת שמונה שעות, וכל שעה מעבר לכך נחשבת לשעה נוספת ומזכה בתוספת שכר.  כאמור, על כל ארבע שעות עבודה זכאי העובד לחצי שעה הפסקה. אורך מקסימלי של משמרת, כולל שעות נוספות, לא יעלה על 12 שעות עבודה בפועל. (יחד עם ההפסקות כל חצי שעה – מקסימות של 13.5 שעות נוכחות במקום העבודה, הכוללות שעות עבודה וזמן הפסקות). 
 
שעות נוספות - לאחר שמונה שעות עבודה מתוגמל העובד ב-125 אחוז עבור כל שעה, עד לשעה העשירית. מעבר לכך – התגמול הוא 150 אחוז משכר שעה רגילה. 
שכר: שכר שעה רגילה נע בין שכר  26.88  לשעה לבין 30 שקלים לשעה,  תלוי במלון ,סוג התפקיד והנכונות להתחייב לתקופת זמן ממושכת. כאשר עובדים שעות נוספות, חגים ושבתות ניתן להגיע לשכר של 34-45 שקלים לשעה.